Motywacja i jej wpływ na trening

poniedziałek, Czerwiec 26, 2017

Prawdopodobnie wielokrotnie obiecywałeś/aś sobie rozpoczęcie uprawiania sportu. „Pójdę w tym tygodniu 3x na squash”, „od poniedziałku zacznę chodzić na siłownię”, „zjadłem za dużo, więc od jutra będę codziennie biegał”…. Brzmi znajomo? Poszukaj motywacji do treningu.

+ Read more

Share on:

0 Comments

„Deska” – sposób na mięśnie głębokie?

poniedziałek, Czerwiec 19, 2017

„Brzuszki” są złe. Ale czy „deska” to samo dobro..?

+ Read more

Share on:

0 Comments

Dbaj o swój kręgosłup – Część I: Odcinek Lędźwiowy

poniedziałek, Czerwiec 12, 2017

Na bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa skarży się większa część osób pracujących w korporacjach. Każdy z nas ma, miał albo będzie miał do czynienia z tą nieprzyjemną dolegliwością. Dotyka ona również sportowców czy osób pracujących fizycznie. Wg. statystyk, w Ameryce jedna czwarta dorosłych obywateli przeszła epizod bólowy odcinka lędźwiowego w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Odsetek ten rośnie wraz z wiekiem badanych. Czy jesteśmy jednak skazani na życie w bólu..?

+ Read more

Share on:

0 Comments

Sekrety treningu obwodowego

poniedziałek, Czerwiec 5, 2017

Trening obwodowy to świetny przepis na efektywne wykorzystanie czasu. Zwiększa wytrzymałość siłową, wydolność organizmu oraz odporność na zmęczenie. Polega na wykonywaniu ćwiczeń stymulujących różne partie mięśniowe, jedno po drugim – czyli właśnie w obwodzie. Zalecany jest szczególnie początkującym, a także osobom chcącym zredukować ilość tkanki tłuszczowej i poprawić wydolność. Sprawdza się również jako uzupełnienie treningu specjalistycznego biegaczy, kolarzy, osób trenujących sztuki walki i sporty zespołowe.

+ Read more

Share on:

1 Comments

Dieta i jej pułapki – nie daj się złapać!

poniedziałek, Maj 29, 2017

Wg badań „Esquire magazine” z 1994 r. – 54% kobiet wolałoby być potrącone przez ciężarówkę niż być grube. Dlatego też niemal każda z nas była, jest lub będzie na diecie odchudzającej. Próbujemy dokonywać dobrych wyborów w sklepie, powstrzymujemy się przed zamawianiem pizzy, odmawiamy alkoholu – a masa ciała nadal się nie zmniejsza?

+ Read more

Share on:

0 Comments

Jak poprawić jakość snu?

poniedziałek, Maj 22, 2017

Sen to czynność, której poświęcamy niemal 1/3 swojego życia. Jest niezwykle ważny dla zachowania prawidłowej masy ciała, funkcjonowania układu nerwowego i zachowania zdrowia. Niemal wszędzie słyszymy, że współczesny człowiek cierpi na chroniczny niedobór snu. Nic dziwnego – ze zwiększoną ilością pracy, obowiązków i nowoczesnych technologii, ciężko się skupić na nocnym odpoczynku.

+ Read more

Share on:

0 Comments

Trening i dieta, a cykl menstruacyjny

poniedziałek, Maj 15, 2017

Nancy Reagan powiedziała, że „kobieta jest jak herbata w torebce: z jej mocy można zdać sobie sprawę tylko w gorącej wodzie”. Myślę, że nie miała racji, można się też wybrać na siłownię… 🙂

+ Read more

Share on:

0 Comments

Otyłość brzuszna – zagrożenia

poniedziałek, Maj 8, 2017

Tłuszcz nie zawsze jest zły. Potrzebujemy go, by chronił nasze narządy wewnętrzne i zatrzymywał ciepło. Jednak jak ze wszystkim w życiu – jeśli jest go za dużo, szkodzi. Otyłość brzuszna to nie tylko problem estetyczny. Mając figurę „jabłka” jesteś narażony na zwiększone ciśnienie tętnicze, cukrzycę 2 typu, choroby serca, nowotwory oraz zaburzenia kognitywne, np. demencję. Tłuszcz wisceralny występując w nadmiarze generuje w organizmie chroniczny stan zapalny, pogarszając funkcjonowanie i sprawność organów.

+ Read more

Share on:

0 Comments

Dbaj o swój kręgosłup – Część I: Odcinek Szyjny

środa, Kwiecień 26, 2017

Mrowienie rąk, drętwienie palców, migreny, opasujący ból w okolicach żeber… maści nie pomagają, a łykanie leków przeciwbólowych przynosi ulgę tylko na chwilę? Brzmi jak problem z kręgosłupem. Każda osoba pracująca przy komputerze prędzej czy później doświadcza zespołów bólowych odcinka szyjnego kręgosłupa, w mniejszym lub większym stopniu. Czy jest się czego bać?

+ Read more

Share on:

0 Comments

Wadliwa postawa a ból pleców

poniedziałek, Kwiecień 24, 2017

Każdy z nas ma/miał/będzie miał do czynienia z bólem pleców. To nieunikniona, nieco przerażająca statystyka. Ciało ludzkie stworzone jest do ruchu, natomiast obecnie spędzamy większość naszego czasu siedząc, wpatrując się w ekran komputera. Na konsekwencje nie trzeba długo czekać. Każdy człowiek ma swój unikatowy sposób poruszania się, związany z jego budową anatomiczną, stylem życia, uprawianym sportem. Przyjrzyj się swoim znajomym, gdy następnym razem spotkacie się na kawie, popatrz na ludzi na ulicy. Każdy z nas stoi inaczej, chodzi i siedzi inaczej. Jest jednak pewna wspólna cecha…

+ Read more

Share on:

1 Comments

Strona 1 z 512345

Welcome

Klaudia

Absolwentka wydziału fizjoterapii AWF, trenerka z 3 letnim doświadczeniem.

Social media

Follow by email

Recent post

Prawdopodobnie wielokrotnie obiecywałeś/aś sobie rozpoczęcie uprawiania sportu. „Pó ...

„Brzuszki” są złe. Ale czy „deska” to samo dobro..? ...

Na bóle odcinka lędźwiowego kręgosłupa skarży się większa część osób pracując ...