Jakie zalety ma trening personalny?

poniedziałek, Styczeń 30, 2017

Jeśli chcesz poczęstować gości naprawdę dobrym ciastem – możesz zaryzykować szukanie przepisu i eksperymentowanie, jednak najprawdopodobniej wybierzesz się do cukierni. Jeśli nie znasz się na hydraulice, a mieszkanie zalewa Ci woda z pękniętej rury – nie sięgasz po książki o naprawie rur, tylko dzwonisz po hydraulika. Jeśli zepsuł Ci się samochód na autostradzie – nie wymyślasz skomplikowanego systemu holowniczego, sterowanego siłą mięśni, tylko wzywasz pomoc drogową. Dlaczego chcesz więc sam układać swój plan treningowy i dietę, licząc na szybkie efekty?


Możesz próbować sam: eksperymentować, szukać rozwiązań najbardziej dopasowanych do siebie. Ucząc się na błędach, nauczysz się w trudny i często bolesny sposób – ale nauczysz się. Czy nie byłoby łatwiej zaufać komuś, kto poświęca całe życie, zawodowe i prywatne na to, by zdobyć i przekazać Ci wiedzę, której sam szukałbyś latami…?

 

Na jakie zalety możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na trening personalny?


Uniknięcie kontuzji

Pierwszą zaletą jest po pierwsze to, że warto inwestować czas i energię w to, by poznać jak najlepiej swoje ciało, jego potrzeby i możliwości. Ruchu uczymy się od najmłodszych lat – sami uczyliśmy się siadać, raczkować, chodzić. Jednak u większości ludzi, w miarę upływu lat, rozwój fizyczny zatrzymuje się na pewnym etapie. Siedząc za biurkami, w samochodach, przed telewizorem, nie rozwijamy już swojego potencjału. Mięśnie słabną, układ nerwowy nie jest ćwiczony, tworzą się dysbalanse mięśniowe i kompensacyjne wzorce ruchowe. Oznacza to, że ruszamy się nie tak, jak powinniśmy, by zachować zdrowie. Ruszamy się tak, jak jest nam wygodnie.

Nie pomaga również ego – chcemy za szybko, za dużo. Kończy się to zazwyczaj przeszacowaniem swoich możliwości i kontuzjami. Dlatego warto pracować z Trenerem, który zidentyfikuje Twoje słabe punkty, wyeliminuje je i pomoże Ci skutecznie i bezboleśnie kontynuować treningi.

Zobacz ofertę na współpracę z trenerem personalnym


Szybsze efekty

W internecie znajdziesz wszystko – od przepisu na babeczki po plan treningowy mistrza świata w kulturystyce. Skopiowanie planu treningowego i diety kogoś innego to jak szukanie diagnozy w internecie… prawdopodobieństwo, że trafisz w odpowiednią, jest niewielkie.

Trenerzy personalni kształcą się całe życie, by zgłębiać tajniki treningu. Poznajemy tysiące metod treningowych, próbujemy na sobie setek diet, uprawiamy różne sporty, bierzemy udział w szkoleniach i pracujemy z różnymi Podopiecznymi rozszerzając swój warsztat… po to, żebyś Ty nie musiał! Mamy narzędzia, żeby doprowadzić Cię do celu najkrótszą możliwą drogą. Oddajemy Ci swoją wiedzę, pomagamy poznać swój organizm tak, by osiągnąć efekty, a potem samemu kontynuować przygodę z fitnessem.


Większa motywacja

Tysiące razy zaczynałeś/aś treningi? Pokonywała Cię miłość do ciastek i przywiązanie do kanapy i telewizora? Z Trenerem Personalnym nie ma wymówek! Umawiasz się na treningi, wiesz dokładnie ile będą trwały i kiedy się odbędą. Masz 100% kontroli i pewność, że dasz z siebie wszystko, bo dopilnuje tego Twój opiekun. A jeśli nie chce Ci się rano zwlec z łóżka na trening… wystarczy napisać SMSa i otrzymujesz natychmiastową dawkę motywacji. Trener dopilnuje tego, by za pomocą pomiarów i testów śledzić Twoje efekty. A nic tak nie motywuje jak osiągane cele!

Także na treningu nie masz możliwości rozpraszania się. Zaplanowany czas pracy i czas przerw, kolejność ćwiczeń i ich ilość – wszystko jest w rękach Trenera. Ty masz za zadanie dać z siebie wszystko na treningu i dobrze się bawić. Trening jest jak inwestycja: staramy się jak najmniej zainwestować, żeby zyskać jak najwięcej. Cała praca na siłowni polega na tym, żeby najmniejszym nakładem czasu i wysiłku osiągnąć swój cel możliwie najszybciej. Często widzimy na siłowni osoby, które bezradnie błąkają się od maszyny do maszyny, bez przekonania machają hantlami czy godzinami truchtają na bieżni. Takie osoby zazwyczaj nawet po roku ćwiczeń nie będą miały wymiernych efektów. Nie bądź takim przypadkiem!


Świetna zabawa

I ostatnie, ale bynajmniej nie najmniej ważne – baw się treningiem! Dobrze dobrane ćwiczenia będą skuteczne, a jednocześnie będą świetną zabawą. Popatrz na dzieci – wystarczy trzepak, piaskownica i rowerek z trzema kółkami, żeby na twarzy zagościł uśmiech. Dlaczego my dorośli, mamy sobie tego odmawiać? Miałam w życiu niejedną sytuację, gdy Podopieczna skręcała się ze śmiechu na podłodze, a inni ćwiczący podchodzili i pytali, czy częstuję gazem rozweselającym.. Ćwiczenia w parach, z przyborami, rywalizacja sportowa – są różne sposoby na przełamanie rutyny treningowej. Nie musi być nudno!

Czasem musimy robić ćwiczenia, które nie sprawiają przyjemności, jednak nikt nie mówił, że cały czas jest różowo… W praktyce – tylko w 90% 😉

Często w relacji Podopieczny-Trener powstają prawdziwe przyjaźnie! A co może być lepszego, niż spędzić godzinę z przyjacielem, pośmiać się, trochę spocić, zaaplikować sobie sporą dozę endorfin, a potem patrzeć, jak przychodzą efekty? Tego życzę wszystkim, którzy jeszcze się wahają, czy Trening Personalny jest dla nich. Zapraszamy!

Share on:

0 Comments


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Author: Anka Skakanka


Welcome

Klaudia

Absolwentka wydziału fizjoterapii AWF, trenerka z 3 letnim doświadczeniem. Zobacz wszystkie wpisy Wpisy na blogu.

Social media

Follow by email

Recent post

Trening personalny, dlaczego warto z niego skorzystać ...

Godzina 10, od śniadania minęło dopiero 2 godziny, a Ty już masz ochotę na coś słod ...

Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Najlepiej jednak uczyć się na cudzych&# ...

Dziś poruszymy temat popularnie nazywanych „zakwasów”. Na siłowniach cały ...