Trening personalny, dlaczego warto z niego skorzystać?

środa, Styczeń 25, 2022

O zaletach dbania o siebie, zdrowe odżywiania i uprawiania aktywności fizycznej nie trzeba chyba nikomu przypominać. Na szczęście dziś jesteśmy już coraz bardziej świadomi i wiemy, że zdrowie jest najważniejsze i że nasze ciało potrzebuje od nas czułej opieki i dbania o siebie. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę ze sportem i ćwiczeniami na siłowni zastanawia się czy poradzi sobie sama, czy może lepiej zdecydować się na usługi personalnego trenera. Jak to wygląda w rzeczywistości? Sprawdziliśmy razem z partnerem serwisu mybaze.com 


Pierwsze treningi na siłowni

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z fitnessem i treningiem siłowym czuje pewne opory przed pierwszymi wizytami na siłowni. Nie czują się zbyt pewnie w nowym towarzystwie, zwłaszcza, że jest to często środowisko osób, które znajdą się i ćwiczą regularnie już od wielu lat. Kolejny problem to lęk przed ośmieszeniem się, niepoprawnym wykonywaniem ćwiczeń, nieumiejętnym korzystaniem z maszyn oraz sprzętów. To normalne, że na początku możesz czuć się skrępowany i niepewny w jaki sposób poprowadzić swój trening. W takiej sytuacji trener personalny to dla Ciebie fantastyczna opcja! Taka osoba chętnie wprowadzi Cię w świat ćwiczeń, wyjaśni wszelkie nurtujące kwestie, podzieli się swoim doświadczeniem, oprowadzi po całym fitness klubie i nauczy korzystania z dostępnych sprzętów. To szalenie ważne, gdyż nieumiejętne korzystanie z maszyn siłowych może nawet skutkować niepotrzebnymi urazami i problemami ze zdrowiem! Zobacz zalety treningu personalnego

Plan treningowy dobrany idealnie pod Twoje potrzeby

Kolejną ogromną zaletą współpracy z trenerem personalnym jest fakt, że układa on cały plan treningowy i każdy trening idealnie pod oczekiwania i potrzeby danego klienta. Dobiera odpowiednie ćwiczenia, ich intensywność i częstotliwość zgodnie z tym, czy pragniesz schudnąć, nabrać masy mięśniowej, rozbudować pewne partie mięśni, poprawić kondycję i wydolność swojego organizmu. Oczywiście jest możliwe dokonanie tego także samodzielnie, jednak bez odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia może być to bardzo trudne i o wiele mniej skuteczne, nie dające tak dobrych ani tak szybkich efektów.

Twój trener to idealny motywator

Zapewne znasz to – święta, a potem nowy rok, pełen celów, planów i obietnic odnośnie zrzucenia zbędnych kilogramów, zadbania o swoją sylwetkę i prowadzenia zdrowszego stylu życia. Problem polega na tym, że choć początkowy poziom motywacji często jest bardzo wysoki i wręcz wydaje nam się, że możemy góry przenosić, z czasem niestety zaczyna słabnąć, a nawet lecieć na łeb i na szyję. Początkowo obiecujemy sobie codzienne treningi na siłowni, później dwa, trzy razy w tygodniu… Ale nagle coś na wypadnie, a to pogoda brzydka, a co wstać się nie chce… Ciężko samemu zebrać się w sobie, zwłaszcza jeśli nie mamy odpowiedniego wsparcia z zewnątrz. A trener personalny właśnie takim wsparciem jest! W końcu szkoda byłoby zmarnować pieniądze zainwestowane w swoją współpracę z trenem, przerwać tak szczegółowo i starannie opracowany plan treningowy wyłącznie przez własne lenistwo! Dobry trener swoją energią, uśmiechem i pasją do ćwiczeń potrafi także zagrzewać do walki o swojego ciało, daje ogromne wsparcie psychiczne i motywuje do pokonywania swoich ograniczeń i polepszania wyników.

Poszukaj miejsca dla siebie

Jeśli pragniesz zmienić coś w swoim ciele i poczuć się lepiej, rozejrzyj się za dobrym klubem treningowym w Twojej okolicy. Koniecznie zainwestuj w odpowiedni strój do ćwiczeń – buty sportowe i wygodne, przewiewne, komfortowe ubrania fitness, wiele modeli znajdziesz pod linkiem https://mybaze.com/pl/koszulki-damskie-do-jogi-pilatesu/. Dla wszystkich osób z Krakowa i okolic polecamy Apogee Studio https://apogeepersonalstudio.pl/. Tam z pomocą profesjonalnych, pełnych pasji trenerów personalnych zmienisz swoje ciało i zmienisz swoje życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Welcome

Klaudia

Absolwentka wydziału fizjoterapii AWF, trenerka z 3 letnim doświadczeniem. Zobacz wszystkie wpisy Wpisy na blogu.

Social media

Follow by email

Recent post

Trening personalny, dlaczego warto z niego skorzystać ...

Jeśli chcesz poczęstować gości naprawdę dobrym ciastem – możesz zaryzykować ...

Żyjemy w strefie klimatycznej, gdzie zimy są na przemian lodowate i ciepłe, deszczowe i ...

Co to znaczy być fit? Czy jeśli jesteś w stanie wejść na 8 piętro bez zadyszki, to j ...