Najczęstsze błędy podczas ćwiczeń – nie popełniaj ich więcej!

środa, Luty 22, 2017

Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Najlepiej jednak uczyć się na cudzych… Dlatego dziś opowiemy Ci o najczęściej popełnianych błędach, jakie popełniają bywalcy siłowni.

+ Read more

Share on:

0 Comments

4 sposoby na zapobieganie zakwasom

poniedziałek, Luty 20, 2017

Dziś poruszymy temat popularnie nazywanych „zakwasów”. Na siłowniach cały czas słychać: „jak boli to rośnie”. Chwalenie się, że dzień po treningu nóg nie było się w stanie wchodzić po schodach – znasz to? Znamy sposoby na zakwasy!

+ Read more

Share on:

0 Comments

Trening siłowy krok po kroku

środa, Luty 15, 2017

Rozpoczynanie treningów siłowych jest jak pójście na wojnę. Tworzysz plan działania, wytaczasz wszystkie działa, a potem toczysz potyczkę za potyczką. Musisz dać z siebie wszystko, żeby udało się osiągnąć cel, choć nie zawsze zwycięstwo zależy od Ciebie.
Jedno jest pewne: tak jak na wojnie, musisz mieć strategię. Dziś pomożemy Ci ją stworzyć.

+ Read more

Share on:

0 Comments

Ćwiczenia obowiązkowe przed wyjazdem na narty

poniedziałek, Luty 13, 2017

Wybierasz się na narty? Przygotowujesz sprzęt do sezonu, kupujesz ciepłą odzież i sprawdzasz prognozy pogody na stokach? Hola hola, spokojnie, zapomniałeś o najważniejszym… najpierw przygotuj swoje ciało na zimowe szaleństwo poprzez ćwiczenia!

+ Read more

Share on:

0 Comments

Pierwsza wizyta na siłowni – na co zwrócić uwagę?

niedziela, Luty 12, 2017

Dla początkujących siłownia może sprawiać wrażenie statku kosmicznego. Mnóstwo żelastwa o nieznanym zastosowaniu, dziwnie ubrani ludzie biegnący po bieżniach donikąd, jaskrawe światła i głośna muzyka. Nic dziwnego, że nowicjusze czują się nieswojo pierwszy raz korzystając z usług klubów fitness czy siłowni. Pamiętaj jednak, że nawet Trenerzy Personalni i sportowcy kiedyś też byli na siłowni pierwszy raz… Na co zwrócić uwagę, jeśli idziesz w ich ślady?

+ Read more

Share on:

1 Comments

Ćwiczenia, które możesz wykonywać przy biurku!

piątek, Luty 10, 2017

Siedzisz przed komputerem, mija dopiero 2 godzina pracy, a Ciebie już zaczynają boleć plecy. Wstajesz, robisz sobie kawę i czujesz się odrobinę lepiej, ale po 15 minutach zaczyna się to samo. Kolejna kawa, herbata, spacer po schodach na 3 piętro, wyjście na dymka. I dalej pobolewa. Co możesz jeszcze zrobić? Wykonywać prawidłowe ćwiczenia przy biurku!

+ Read more

Share on:

0 Comments

Kettlebells – niepozorne a skuteczne

środa, Luty 8, 2017

Kettlebells to kulisty odważnik z uchwytem. Nazywany pieszczotliwie czajnikiem lub babeczką, wygląda całkiem niepozornie. Nie daj się jednak zmylić! Często ćwiczący wybierają hantle czy sztangę, nieświadomi korzyści, jakie niesie ze sobą trening z kettlebells. Są one skutecznym narzędziem budowania siły, mocy i sylwetki.

+ Read more

Share on:

0 Comments

Jakie zalety ma trening personalny?

poniedziałek, Styczeń 30, 2017

Jeśli chcesz poczęstować gości naprawdę dobrym ciastem – możesz zaryzykować szukanie przepisu i eksperymentowanie, jednak najprawdopodobniej wybierzesz się do cukierni. Jeśli nie znasz się na hydraulice, a mieszkanie zalewa Ci woda z pękniętej rury – nie sięgasz po książki o naprawie rur, tylko dzwonisz po hydraulika. Jeśli zepsuł Ci się samochód na autostradzie – nie wymyślasz skomplikowanego systemu holowniczego, sterowanego siłą mięśni, tylko wzywasz pomoc drogową. Dlaczego chcesz więc sam układać swój plan treningowy i dietę, licząc na szybkie efekty?

+ Read more

Share on:

0 Comments

Co zrobić, żeby nie chorować zimą?

środa, Styczeń 25, 2017

Żyjemy w strefie klimatycznej, gdzie zimy są na przemian lodowate i ciepłe, deszczowe i śnieżne. Jesień też nas nie rozpieszcza – słoneczna i ciepła zdarza się rzadko. Tymczasem nikt z nas nie może sobie pozwolić na to, żeby chorować. Pracujesz, opiekujesz się domem – nie masz czasu leżeć w łóżku z gorączką! Co możesz zrobić, by w tych zimnych, deszczowych miesiącach nie chorować?

+ Read more

Share on:

0 Comments

Czym jest Crossfit, czyli o treningu, który… uzależnia!

poniedziałek, Styczeń 23, 2017

Co to znaczy być fit? Czy jeśli jesteś w stanie wejść na 8 piętro bez zadyszki, to jesteś fit? Czy jeśli biegasz ultramaratony, to jesteś wystarczająco sprawny? Czy jeśli podniesiesz z ziemi 150 kg, jesteś fit? Dziś piszemy na temat… crossfitu.

+ Read more

Share on:

0 Comments

Strona 1 z 3123

Welcome

Klaudia

Absolwentka wydziału fizjoterapii AWF, trenerka z 3 letnim doświadczeniem. Zobacz wszystkie wpisy Wpisy na blogu.

Social media

Follow by email

Recent post

Trening personalny, dlaczego warto z niego skorzystać ...

Wszyscy jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy. Najlepiej jednak uczyć się na cudzych&# ...

Dziś poruszymy temat popularnie nazywanych „zakwasów”. Na siłowniach cały ...

Rozpoczynanie treningów siłowych jest jak pójście na wojnę. Tworzysz plan działania, ...