Czym kierować się przy wyborze trenera personalnego?

czwartek, Listopad 24, 2016

Pasek się nie dopina. Koszula kupiona pół roku temu – za mała, do wyrzucenia. Zadyszka na schodach przy wchodzeniu na drugie piętro. Ból brzucha po obiedzie, uczucie ciężkości przy porannym wstawaniu. „Rozjechane” badania krwi. Ból kolan przy podbieganiu do autobusu. O jedno spojrzenie w lustro za dużo…


Nieważne jaki powód… Zdecydowałeś/aś się? Chcesz zacząć pracować nad swoim ciałem i umysłem? Poprawić wydolność i zdrowie, schudnąć/przybrać masę mięśniową, wstawać co rano z lepszym samopoczuciem – ale nie masz pojęcia jak się za to zabrać? Odpowiedzią jest trening personalny. Jak jednak znaleźć takiego trenera personalnego, z którym łatwiej będzie osiągnąć upragniony cel?

 

Jakie cechy powinien mieć dobry trener personalny?


 

Umiejętność słuchania i komunikacji.

Pamiętaj – w relacji TrenerPodopieczny to Ty jesteś najważniejszy! Twoje cele powinny być wspólnym priorytetem. Trener personalny nie może narzucać Ci celów, krytykować i oceniać. Po zebraniu wyczerpującego wywiadu powinien natomiast uświadomić Cię, czy Twoje marzenia sportowe są osiągalne. Trening wprowadzający jest wspaniałą okazją do skonfrontowania swoich oczekiwań z oczekiwaniami Trenera. Bądź szczery i tego samego oczekuj od drugiej strony. To trochę jak wizyta u lekarza, więc nie zdziw się, jeśli zostaniesz szczegółowo „przepytany”, np. na temat stanu zdrowia.
Trening pod okiem Trenera personalnego to praca zespołowa – Trener daje ze swojej strony narzędzia do osiągnięcia celu, a Tobie pozostaje przyłożyć się do wysiłku fizycznego i cieszyć się osiąganymi efektami. Dlatego im bardziej klarowny przekaz z obu stron, tym lepiej.

Zobacz ofertę trenera personalnego


Wiedza

Nie bój się zapytać Trenera personalnego o jego referencje, ukończone szkolenia i kursy. Zapytaj o przeszłość sportową. Dowiedz się, z jakimi Podopiecznymi najczęściej pracuje. Im więcej metod treningowych zna Trener, tym trafniej będzie w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Jeśli nie znasz się na sporcie i wymieniane nazwy kursów, metod treningowych czy sprzętu brzmią dla Ciebie obco – poproś o wytłumaczenie. Jeśli Trener umie opowiedzieć Ci rzeczy trudne w przystępny sposób – znalazłeś/aś odpowiednią osobę!
Na treningu warto zadawać pytania, zaczynające się od: „Dlaczego…”, „Po co..”, „Jak…”. Poszerzasz wtedy swoją wiedzę na temat treningu i diety, a jednocześnie dowiesz się, jaką wiedzą dysponuje Trener. Chęć zdobywania wiedzy przez Podopiecznego daje dużo satysfakcji Trenerowi, a przynosi korzyści obu stronom.


Wspólny język

Ze swoim Trenerem personalnym spędzisz wiele godzin, wspólnie dążąc do osiągnięcia Twoich celów. W zależności od częstotliwości spotkań i czasu trwania współpracy, możesz z taką osobą rozmawiać więcej, niż np. z kolegami z pracy.  Dobrze jest więc, jeśli Trener „nadaje na Twoich częstotliwościach”. Lubisz „rzucać mięsem” podczas treningu? Chcesz zwierzyć się ze swoich problemów? Wolisz spokojnie pomilczeć między seriami? Szukaj Trenera personalnego, z którym łatwo będzie Ci się rozmawiać już na pierwszym treningu. Jeśli macie wspólne zainteresowania, czujecie się komfortowo w swoim towarzystwie – nie zastanawiaj się dłużej. Często podczas takiej współpracy nawiązują się prawdziwe przyjaźnie!Przy stałej współpracy Trener powinien wiedzieć bardzo dużo o stanie Twojego ciała i umysłu. Jego głównym celem powinno być doprowadzenie Cię do sukcesu jak najkrótszą i najłatwiejszą drogą, tak, być jednocześnie po drodze dobrze się bawił. Trening nie musi być drogą przez mękę! 

Zalety trenera personalnego

 

A w poszukiwaniu takiej „perełki” trenerskiej – zapraszamy do Apogee!
Możesz do nas zadzwonić – chętnie porozmawiamy:
albo napisać nam maila:

Share on:

0 Comments


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Welcome

Klaudia

Has three years of experience working as a personal trainer. She graduated in physiotherapy at the AWF University in Krakow.

Social media

Fallow by email

Recent post

Trening personalny, dlaczego warto z niego skorzystać ...

Pasek się nie dopina. Koszula kupiona pół roku temu – za mała, do wyrzucenia. Za ...

Nadchodzi Nowy Rok, a wraz z nim era postanowień noworocznych. Wielu z nas rozpocznie wal ...